O skupině a o Marku Knpflerovi
Diskografie
Fotografie
Texty a akordy
Úvod Forum Odkazy KONEC
Zakladatel legendární skupiny Dire Straits Mark Knopfler se rozhodl zrušit své evropské turné. Třiapadesátiletý kytarista si při nedávné nehodě na motorce zlomil klíční kost a šest žeber. V Praze měl vystoupit 12. května v T-Mobile Areně. Zrušení turné odpoledne potvrdila agentura Interkoncerts, která měla pořádat Knopflerův pražský koncert.

"Důvodem zrušení celého turné je těžká nehoda na motorce, kterou před nedávnem Mark Knopfler prodělal. Sám zpěvák tento fakt velmi těžce nese a děkuje všem fanouškům, kteří mu vyjádřili podporu," uvedl Karel Drda z Interkoncerts.Všem divákům, kteří si již koupili lístek na pražský koncert, se pořadatelé omlouvají a doufají, že nastalou situaci pochopí. Vstupenku je možné vrátit vždy tam, kde byla zakoupena.

Knopflerova nahrávací společnost Mercury ke zrušení turné ve svém prohlášení říká: "Kvůli poraněním způsobeným nehodou mu lékaři doporučili odpočinek. Mark Knopfler, i když nerad, byl nucen všechny své show zrušit."
----------------------------------------
V pondělí ráno třiapadesátiletý kytarista a zpěvák jedoucí na motocyklu Honda vrazil v londýnském okrsku Belgravia do automobilu Fiat Punto. Řidička automobilu ze srážky vyvázla bez zranění, ale Knopfler musel být záchrankou převezen na kliniku St. Thomas. Mluvčí nemocnice později uvedl, že muzikant má zlomenou klíční kost a šest žeber. "Jeho stav je stabilizovaný, takže ho lékaři po ošetření propustili do domácího léčení," dodal.

Oficiální informace o tom, zda se v nasmlouvaných termínech jeho jarní evropské koncerty uskuteční, zatím nebyla vydána.

Skupina Dire Straits vznikla v Deptfordu v jižním Londýně v červnu 1977. Už v roce 1983 zahájil Mark Knopfler svou sólovou kariéru.